Elif Tanır

Nijer’den İnsan Manzaraları

Fotoğraf Sergisi


Elif Tanır

06.01.1972
İstanbul doğumlu

Türkiye’nin değişik bölgelerinde farklı kültürlerde yetişmiştir. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

Hayatına hekim olarak İstanbul’da devam etmektedir.

Sanatla ilgisi lisede resimle başlamış, üniversitede fotoğrafla devam etmiştir. Fotoğrafta son 2 senedir Art-İstanbul Akademi’de fotoğraf sanatçısı Mürsel Yağcıoğlu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Yurt içi ve Yurt dışı seyahatlerinde çektiği belgesel niteliğindeki sosyal yaşam içeren fotoğraflar ve portreleri, ayrıca soyut fotoğrafları vardır.

Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünde önlisans yapmaktadır. Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında seçilen ve sergilenen fotoğrafları mevcuttur. Türkiye’de de karma sergilerde yer almıştır.

Bu sergi ilk kişisel sergisi olup, bir yeryüzü doktoru olarak yer aldığı bu hizmetin, devamı olarak bir sosyal sorumluluk projesi niteliği taşımaktadır.

Sergideki fotoğraflar; 2017 kurban bayramı döneminde, 10 günlüğüne ‘’Nijer Tessaou’’ bölgesinin 5 ayrı kırsal bölgesinde sağlık hizmeti sırasında çekilmiştir.

Çektiği karelerden yansıdığı üzere, halkın Türkiye’ye olan müteşekkir bakışlarını görebilirsiniz. Dünyanın en fakir ülkesi konumunda olan Nijer halkı; yokluktan var olma mücadelesi sırasındaki sabrı, paylaşmayı, kardeşliği, gözler önüne sermektedir.

Bu sergide yer alan fotoğrafların satışından elde edilecek gelir, Nijer’deki Göz Hastanesine bağışlanacaktır. Böylece,  yapılacak her katarakt ameliyatında; karanlık dünyalarını aydınlatacak el olacaksınız…

Bu serginin ve sosyal projenin gerçekleşmesinde İHH ve Esenler Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Sergiyi 02 - 22 Aralık 2017 tarihleri arasında Esenler Belediyesi, Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İletişim adresleri

kayyumelif@yahoo.com

https://www.esenler.bel.tr/tr/default.aspx

1050total visits,2visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir