Filiz Küçükkurt

Bir masalı gerçekleştiriyoruz…

Eveeeettt… Bir varmış bir yokmuş…

1975 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nde 120 genç aynı sınıfı paylaşmaya başlamış ve 2017’de çoğu halen görüşmeyi sürdürüyormuş. Yaş almış ama ruhları genç kalmış arkadaşlar…

Yıllar geçerken içlerinden kimi fotoğrafla, kimi de resimle ilgilenmeye başlamışlar.

2017 Mayıs ayında yaptıkları toplantıda Ayşegül ve Hürriyet; Filiz’in çektiği fotoğrafların tablolarını yapmaya karar vermişler. Bir süre sonra aralarına Fahiman ve Lale de katılmış. Onlar da beğendikleri fotoğrafları seçmiş ve sıkı bir çalışma dönemine başlamışlar.

Filiz, Anafod Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği kurucu üyesi olduğundan, bir sergi açıp açamayacağını sormaya gittiğinde dernek arkadaşı Altunay’a rastlamış, hem fotoğraf hem de resimle uğraştığı için aralarına katılmak isteyip istemediğini sormuş. Altunay da kabul edince altı kişi olmuşlar.

Bu arada Nilgün ve Sevil de seve seve yardım edebileceklerini söyleyince, ekip genişleyip yükler paylaşıldığı için biraz daha rahat etmişler.

Bu sekiz kadının hummalı çabaları sonucu ortaya çıkan sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.

18-30 Kasım arası gezilebilecek sergimizin açılış kokteyli 18 Kasım Cumartesi günü saat 16:00’da yapılacaktır.

Yeni masallar gerçekleştirmeyi ve yine sizlerle paylaşmayı diliyoruz...

Bu arada derneğin salonunda sergi açmamıza izni veren Anafod Derneği Başkanı Ünal Geciroğlu’na da yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Filiz KÜÇÜKKURT

474total visits,4visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir